created by Słoneccy.pl

Anna Jankowiak Natur-Med

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 570 946 199 lub umów się online:

CENA:

150,00 PLN

22 stycznia 2019

Natur-Med

Buty profilaktyczne MEMO

Przejdź do formularza zamówienia

Memo to najwyższej jakości obuwie dla dzieci, wykonane w klasycznym stylu z naturalnych materiałów przyjaznych stopie dziecka. Unikatową funkcję diagnostyczną zapewnia system monitoringu w podeszwie Memo. Wypracowana przez lata konstrukcja i technologia montażu butów Memo zyskała uznanie specjalistów jako skuteczna metoda profilaktyki i leczenia najczęstszych wad postawy u dzieci:

  • koślawość stóp,
  • koślawość kolan,
  • płaskostopie podłużne,
  • szpotawość stóp i kolan .

 

Dzięki butom memo dbamy o prawidłowy rozwój stóp naszych dzieci.

Monitoruje stan stóp dziecka.

Unikatowy system dynamicznej kontroli stóp dziecka, dający możliwość bieżącego monitorowania stanu stóp oraz natychmiastowej reakcji. Specjalny, odstawiony kształt podeszwy dodatkowo stabilizuje stopę i zapewnia prawidłowe jej ułożenie podczas chodu.

Koryguje istniejące wady stóp.

Zastosowanie dodatkowych wkładek wraz z wbudowanym w podeszwie obcasem Thomas’a, nadaje butom Memo charakter obuwia korekcyjnego. Odpowiednia dla dziecka wkładka może być dobrana bezpośrednio przez rodzica na podstawie załączonej instrukcji użytkowania Systemu Memo lub wg wskazań specjalisty.

Zapewnia optymalny komfort dla stóp.

Do produkcji obuwia Memo stosowane są najwyższej jakości materiały.

Wierzchnia i wewnętrzna część buta wykonana jest z naturalnych, miękkich skór kozich, idealnych dla stopy dziecka. Skóry te w sposób naturalny dostosowują się do stopy, tym samym zwiększają komfort użytkowania. Niektóre modele wyposażone zostały w specjalistyczną podszewkę bezchromową. Naturalne materiały o właściwościach higroskopijnych sprawiają, że but oddycha, a stopa nie ulega zapoceniu.Specjalna technologia montażu V-tech, polegająca na prawidłowym ustawieniu cholewki podczas procesu montowania buta. Technologia ta gwarantuje zachowanie osi symetrii w wyprodukowanym bucie a tym samym, wraz z charakterystycznym sztywnym zapiętkiem i wysoką cholewką, wspomaga prawidłowy rozwój stóp.

Obuwie Memo pozbawione jest cech konstrukcyjnych, mogących zakłócić obraz rzeczywistej fizjologii i potrzeb stóp w okresie wzrastania. Dzięki temu obuwie Memo ujawnia ich prawidłowość morfologiczno-czynnościową lub istniejące wady, bądź ich symptomy.

Polecane przez specjalistów.

Produkt uzyskał pozytywną opinię „Centrum Zdrowia Dziecka”.

System Memo otrzymał nagrodę specjalną w kategorii Profilaktyka Zdrowotna podczas XIII Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego oraz Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych. System Memo jest zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako produkt medyczny.

Diagnostyczna podeszwa Memo.

Ścieranie strefy 1 w obcasie-strefa normy, oznacza, że stopa jest zdrowa. Strefa ryzyka-zagrożenie wadą, chorobą. Ścieranie podeszwy w tej strefie oznacza konieczność zastosowania wkładek koloru szarego. W wyniku zastosowania wkładek szarych, ścieranie powinno być obserwowane w strefie 1 (strefa normy). Jeżeli podczas użytkowania obuwia i wkładek nie powróci do strefy normy, należy zastosować wkładki koloru pomarańczowego. Jeżeli i tym razem ścieranie nie będzie prawidłowe, wskazana jest konsultacja terapeutyczna. Strefa dysfunkcji-oznacza obecność wady stóp i/lub kolan. Należy zastosować wkładki koloru pomarańczowego i obserwować ścieranie podeszwy w strefie 1(strefa normy). Jeśli ścieranie nie powróci w strefę normy, wskazana jest konsultacja terapeutyczna. 3 i 4 . Strefy dużej dysfunkcji-oznaczają obecność wady stóp i/lub kolan. Zachodzi konieczność zastosowania wkładek koloru pomarańczowego i konsultacji lekarskiej.

Jak dobrać rozmiar obuwia?

Aby dobrze dobrać rozmiar obuwia dla dziecka należy postępować zgodnie z czynnościami:

Postaw stopy dziecka na kartce papieru, w taki sposób by dziecko równomiernie obciążało obie stopy. Obrysuj stopę dziecka za pomocą ołówka, trzymając go pod kątem prostym do podstawy/kartki. Zmierz długość obrysu. Dobierz odpowiedni rozmiar, uwzględniający dopuszczalny zapas w obuwiu maksymalnie do 1cm więcej niż obrys stopy. Spójrz na załączoną tabelkę z długością w cm poszczególnych rozmiarów obuwia i dopasuj rozmiar np. długość obrysu stopy to 12,5cm zatem odpowiednim rozmiarem buta dla dziecka jest rozmiar nr20, którego długość w centymetrach to 13,3.

Modele.

MONACO - chłopięce sandałki zielono-szare.

Rozmiary: 23 - 28.


PRINCESS - dziewczęce półbuty różowe i granatowo-różowe.

Rozmiary: 24 - 31.


MEMO MINI - pierwsze buciki do nauki chodzenia.

Rozmiar: 21.


POLO JUNIOR - dziewczęce wiosenno jesienne.

Rozmiary: 25, 27.


IRIS - sandałki dziewczęce.

Rozmiar: 31.


SZAFIR - sandałki dziewczęce.

Rozmiary: 24 - 31.


 

Możliwość zamówienia innych rozmiarów i modeli w wyprzedażowej cenie.

 

Aby dobrze dobrać rozmiar obuwia dla dziecka należy postępować zgodnie z czynnościami:

  • Postaw stopy dziecka na kartce papieru, w taki sposób by dziecko równomiernie obciążało obie stopy.
  • Obrysuj stopę dziecka za pomocą ołówka, trzymając go pod kątem prostym do podstawy/kartki.
  • Zmierz długość obrysu.
  • Dobierz odpowiedni rozmiar, uwzględniający dopuszczalny zapas w obuwiu maksymalnie do 1cm więcej niż obrys stopy.
  • Spójrz na załączoną tabelkę z długością w cm poszczególnych rozmiarów obuwia i dopasuj rozmiar np. długość obrysu stopy to 12,5cm zatem odpowiednim rozmiarem buta dla dziecka jest rozmiar nr20, którego długość w centymetrach to 13,3.

 

Długość rozmiaru w cm

Rozmiar

12,7

19

13,3

20

14

21

14,7

22

15,3

23

16

24

16,7

25

17,3

26

18

27

18,7

28

19,3

29

20

30

20,7

31

21,3

32

22

33

22,7

34

23,3

35

24

36

24,7

37

25,3

38

26

39

26,7

40