created by Słoneccy.pl

Anna Jankowiak Natur-Med

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 570 946 199 lub umów się online:

Natur-Med

Pijawki lecznicze znano już w starożytności. Upuszczanie krwi przy ich pomocy przedstawiono na staroegipskich freskach, Hipokrates poświęcił im nawet osobne dzieło. Popularność hirudoterapii czyli leczenia pijawkami zmalała w ostatnim stuleciu wraz z rozwojem farmacji. Teraz kiedy coraz więcej osób przekonuje się, że chemiczne lekarstwa to droga donikąd, pijawki podobnie jak inne naturalne metody znów wzbudzają zainteresowanie. W wielu krajach hirudoterapia została już zatwierdzona jako oficjalny sposób leczenia, jest refundowana i stosowana w szpitalach.

Działanie

Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczy: choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli,choroby przewodu pokarmowego,choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, wysoki cholesterol, alergie, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, trudno gojące się rany, hemoroidy, choroby kobiece, bezpłodność, rwę kulszową, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby i bóle kręgosłupa, agresję, nerwicę, histerię, depresję, niektóre nowotwory, opóźnia proces starzenia się. Pijawki zmniejszają ryzyko zawału i udaru,dzięki hirudynie - cudownej substancji zawartej w ślinie pijawek lekarskich. Badania naukowe potwierdzają, że substancje znajdujące się w gruczołach ślinowych pijawek mają działanie antynowotworowe.

 

Zabieg

Pijawki przystawia się na zdrowej, nieuszkodzonej skórze, w pobliżu miejsca leczenia. Ugryzienie pijawki jest praktycznie bezbolesne, bo produkuje ona jednocześnie m.in. substancje, które znieczulają skórę, powodują rozszerzanie się naczyń oraz hamują proces namnażania się bakterii. Kiedy pijawka jest już „na miejscu”, wpuszcza do organizmu człowieka wiele aktywnych enzymów leczniczych, m.in. hirudynę, której związki aktywnie działają na układ krwionośny i limfatyczny. Podczas zabiegu hirudoterapii pacjent otrzymuje dawkę składników leczniczych o działaniu antybiotycznym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz regulujących ciśnienie krwi. Do hirudoterapii używane są pijawki lecznicze pochodzące ze sterylnych hodowli w laboratoriach. SĄ JEDNORAZOWE!!!!

Przeciwwskazania

Zabiegowi hirudoterapii nie powinny poddawać się osoby, które chorują na niedokrwistość (anemia) oraz osoby z zaburzeniami procesu krzepnięcia krwi. Wyklucza się też kobiety w ciąży oraz osoby z niskim ciśnieniem tętniczym.

Pijawki lekarskie

Pijawki lekarskie